top of page

BIGBAND PLUS

dirigent  - prof. Michal REISER

Umělecký vedoucí  - prof. Roman FOJTÍČEK

 

BIGBANDPLUS – jazzový orchestr Gymnázia a Hudební školy hl.m.Prahy, vznikl ve školním roce 2008/2009 jako soubor, ve kterém se studenti seznamují s jiným než klasickým hudebním žánrem. Je složený ze studentů obou škol. Od počátku vede těleso Michal Reiser spolu s Romanem Fojtíčkem.

Soubor je zaměřen nejen na interpretaci velkokapelového jazzu od „zlaté éry“ swingu po moderní kompozice (např. Take the A Train, How High the Moon, Birdland, Chicken apod.), ale funguje také jako malá dílna, kde si studenti zkoušejí své improvizace a někteří i své kompozice.

Pro potřeby generační obměny hráčů vznikla ve školním roce 2010/2011 bigbandová přípravka – BENDÍK. Zde se studenti učí základům jazzového frázování v různých stylech, základům improvizace, intonace a souhry.

BigBand veřejně vystoupuje na různých společenských akcích, plesech či festivalech. Několikrát samostatně vystupoval na maturitním plese  GJN v pražské Lucerně. Zúčastnil se také mezinárodní Big bandové soutěže v České Kamenici, či festivalu JazzFest v Chebu.

Orchestr hraje k tanci i k poslechu. Mladému publiku přibližuje jazzovou a populární hudbu na svých výchovných koncertech. V poslední době se pokouší rozvinout spolupráci s několika mladými, nadějnými zpěváky a je otevřen i nově příchozím hračům, instrumentalistům, kteří se zajímají nebo již hrají tento žánr.

 

Zkoušky BigBandu PLUS se konají v orchestrální zkušebně školy vždy ve čtvrtek 18.00 - 20.00hod. 

 

KONTAKT : M.Reiser - tel. +420 608 178 020, michalreiser@centrum.cz 

bottom of page