Archivní foto

 

Symfonický orchestr Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy

koncertní sezóna 2015/2016

I. HOUSLE

Masojídková Anna

Wittová Mája

Hánová Renata

Hofman Jan

Springorum Jonáš

Tupý David

Škvařilová Anežka

Küchlerová Alžběta

Foršt MichaelII. HOUSLE

Pondělíčková Michaela

Zvěřinová Sára

Pazourková Jana

Masojídek Prokop

Böhmová Marion

Miřácká Alena

Hasoň Matouš

Vondráček Martin

Vašíčková Terezie

Kozlová Patricie

Valentová Tereza

Valová Sára


VIOLA

Hájek Jáchym

Bláhová Alžběta

Slámová Marta


VIOLONCELLO

Škvařil Vojtěch

Borovková Anna-Marie

Bozděch Marek

Houdek Martin

Vlček Vilém

Balda Jan

Cosnefroy Thais

Kočí Linda

Gráf Jakub William

Springorum VítKONTRABAS

Pazourek Zdeněk

Turek Petr

Ditrich Theodor

_________________________________________________________

- FLÉTNA

- HOBOJ

- KLARINET

- FAGOT

- LESNÍ ROH

- TRUBKA

- TROMBON

  

Symfonický orchestr Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy  je složen z vybraných studentů hudebních tříd gymnázia. Většina těchto studentů se chce v budoucnosti věnovat profesionální dráze hudebníka.Orchestr pravidelně zkouší a vystupuje pod vedením svého dirigenta profesora Ladislava Ciglera. Koncerty orchestru se ukutečň nejen na pražských pódiích (Rudolfinum, Obecní dům, kostel sv. Šimona a Judy, Sál Martinů AMU, apod.), v České republice(Sušice, Miíšek pd Brdy, kouřim, atd.), ale i v zahraničí, kam orchestr téměř každoročně zavítá. V každé koncertní sezóně se s orchestrem představí i některý z mladé generace předních českých dirigentů a výjimkou není ani spolupráce s pěveckými sbory a významnými českými sólisty.  

Orchestr byl několikrát pozván na mezinárodní hudební festival EUROCHESTRIES do Francie. Pravidelně a úspěšně reprezentuje Hlavní město Prahu ve Spojených Arabských Emirátech (Dubaj, Abú  Dhabí, Šardžá), kde vedle samostatných orchestrálních koncertů doprovází vítěze mezinárodní hudební soutěže a účastní se výměnného projektu se školami města Bamberg.

Repertoár orchestru je rozsáhlý. Vedle  světové orchestrální literatury (např. C. Franck - Symfonie d moll, A. Dvořák - Symfonie č. 6, 8 a 9,  F. Mendelssohn-Bartholdy - Hebridy, W. A. Mozart – Koncertantní symfonie Es dur, G. F. Händel – Vodní hudba) studuje i méně uváděná díla českých skladatelů.

Mezi nejzajímavější události nedávné historie orchestru patří například  světová premiéra náročného a rozsáhlého díla  Requiem soudobého českého komponisty Jana Hanuše. Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina zaznělo Requiem pod taktovkou dirigenta Marka Valáška v roce 2009.

 

Dirigent Ladislav Cigler (1971) je absolventem konzervatoře, obor housle - lesní roh. Dirigování studoval externě u Prof. Radomila Elišky (HAMU). Působí pedagogicky na ZUŠ Na Popelce v Praze 5, kde kromě symfonického orchestru vede ještě komorní orchestr a smyčcový soubor. Jako dirigent symfonického orchestru působí na GMHS od r. 1997.

Kontakt : L.Cigler +420 606 812 011, e-mail: LJC@seznam.cz

Manažer orchestru : J.Waldmann +420 221 434 743, e-mail: info@gmhs.cz