Archivní foto

 

Symfonický orchestr Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy

koncertní sezóna 2017/2018

I. HOUSLE

Foršt Michael

Tupý David

Palochová Larisa

Vondráček Martin

Zaykova Klára

Píchová Anna

Hodina Prokop

 

II. HOUSLE

Pondělíčková Michaela

Škvařilová Anežka

Topercerová Natálie

Masojídek Prokop

Miřácká Alena

Hernych  David

Shin Michaela

 

 

VIOLA

Matouš Hasoň

Marta Slámová

Plocek Milan

 

 

VIOLONCELLO

Gráf Jakub

Houdek Martin

Starczewska Julia

Cosnefroy Thais

Springorum Vít

Fleková Mrkéta

Houfková Ludmila

Kratochvíl Jan

Melíšek Adam

 

KONTRABAS

Ditrich Theodor

Turek Petr

Wernischová Adelaida

 

_________________________________________________________

- FLÉTNA

- HOBOJ

- KLARINET

- FAGOT

- LESNÍ ROH

- TRUBKA

- TROMBON

  

Symfonický orchestr Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy  je složen z vybraných studentů hudebních tříd gymnázia. Většina těchto studentů se chce v budoucnosti věnovat profesionální dráze hudebníka.Orchestr pravidelně zkouší a vystupuje pod vedením svého dirigenta profesora Ladislava Ciglera. Koncerty orchestru se ukutečň nejen na pražských pódiích (Rudolfinum, Obecní dům, kostel sv. Šimona a Judy, Sál Martinů AMU, apod.), v České republice(Sušice, Miíšek pd Brdy, kouřim, atd.), ale i v zahraničí, kam orchestr téměř každoročně zavítá. V každé koncertní sezóně se s orchestrem představí i některý z mladé generace předních českých dirigentů a výjimkou není ani spolupráce s pěveckými sbory a významnými českými sólisty.  

Orchestr byl několikrát pozván na mezinárodní hudební festival EUROCHESTRIES do Francie. Pravidelně a úspěšně reprezentuje Hlavní město Prahu ve Spojených Arabských Emirátech (Dubaj, Abú  Dhabí, Šardžá), kde vedle samostatných orchestrálních koncertů doprovází vítěze mezinárodní hudební soutěže a účastní se výměnného projektu se školami města Bamberg.

Repertoár orchestru je rozsáhlý. Vedle  světové orchestrální literatury (např. C. Franck - Symfonie d moll, A. Dvořák - Symfonie č. 6, 8 a 9,  F. Mendelssohn-Bartholdy - Hebridy, W. A. Mozart – Koncertantní symfonie Es dur, G. F. Händel – Vodní hudba) studuje i méně uváděná díla českých skladatelů.

Mezi nejzajímavější události nedávné historie orchestru patří například  světová premiéra náročného a rozsáhlého díla  Requiem soudobého českého komponisty Jana Hanuše. Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina zaznělo Requiem pod taktovkou dirigenta Marka Valáška v roce 2009.

 

Dirigent Ladislav Cigler (1971) je absolventem konzervatoře, obor housle - lesní roh. Dirigování studoval externě u Prof. Radomila Elišky (HAMU). Působí pedagogicky na ZUŠ Na Popelce v Praze 5, kde kromě symfonického orchestru vede ještě komorní orchestr a smyčcový soubor. Jako dirigent symfonického orchestru působí na GMHS od r. 1997.

Kontakt : L.Cigler +420 606 812 011, e-mail: LJC@seznam.cz

Manažer orchestru : J.Waldmann +420 221 434 743, e-mail: info@gmhs.cz